baloise belgium tour cancellara pancarte

 

Hij staat niet scherp, tenminste niet op deze foto.

En, hij laat zich hiernaast bovendien ook niet van zijn mooiste kant zien.

De glimlach op de foto is dus maar schijn, want Fabian Cancellara liep er dinsdagavond bij de ploegenvoorstelling van de “Baloise Belgium Tour” in Lochristi absoluut niet vrolijk bij.

Blijkbaar geen zin om te antwoorden op vragen van nochtans heel beleefde journalisten zoals wij, en bovendien nog het lef hebben ook om charmante dames, die met hem op de foto willen, een flinke duw te geven.

Vraag het maar aan Kristien, de cafébazin van de “Reinaert”, het leuke eetcafé vlak naast de kerk in Lochristi.

Met de nieuwe benaming is de Ronde van België nu trouwens ook een beetje Zwitsers.

Misschien zal het daar aan liggen.

Het miezerige regenweertje zal ook wel zijn rol hebben gespeeld, plus het feit dat de meeste toprenners deze ploegenvoorstelling op de avond voor de eigenlijke start, meer als een last dan als een lust beschouwen.

 

baloise belgium tour boonen bandje pancarte

 

Gelukkig voor de vrouw van de burgemeester van Lochristi was Tom Boonen vrijdagavond heel wat meer aanspreekbaar. De burgemeestersvrouw had zelfs nog een verrassing voor de Belgische kampioen in petto.

Een polsbandje met een juweeltje in de vorm van het oneindigheidsteken, en aansluitend de vraag om dit aan zijn vrouw Lore te geven, maar het toch maar eerst zelf te dragen bij de eerste rit morgen. Dat zou geluk brengen…

 

baloise belgium tour vip tent chris corn pancarte

 

Het gemeentebestuur van Lochristi had het randgebeuren rond deze ploegenvoorstelling in handen gelaten van de plaatselijke middenstand, maar had toch zelf voor een “Vip-café” gezorgd, dat ze volgens ons bij de volgende editie, als die er komt, best wat chiquer mogen aankleden.

Gelukkig zorgde een lekker uitgebreid buffet, en een sublieme omlijsting met “Chris Corn” voor het nodige culinair en muzikaal hoogstandje.

Christophe Versavel, want zo heet Chris Corn in het echt, had vanavond vooruitziend een warme sjaal omgedaan, want het was in de Vip-tent niet alleen wachten op de rennersmaar ook op de verwarming.

Uiteindelijk bracht het één ook het ander mee.

 

baloise belgium tour de client modeshow pancarte

 

Aan de overkant, bij kapsalon “De Client”, had men de verwarming al wat eerder opengedraaid.

Carine Verdegem, verantwoordelijke voor het filiaal van de befaamde kappersketen in Lochristi, had enkele mannequins ingehuurd om naast wat trendy kapsels ook wat badmodetopaccessoires, enpittige lingerie te showen.

In leuke kleurtjes ook, waar wij met de weinige stof die we ter beschikking hadden, dan maar de nationale driekleur hebben mee gevormd.

“Geen seks voor de wedstrijd” moeten de deelnemers aan deze “Baloise Belgium Tour” dan al hebben gedacht, want geen één die dinsdagavond de oversteek naar “de Client” waagde.

 

baloise belgium noemi 1 pancarte

 

Geen Ronde van België zonder Miss België, althans toch bij “de Client”!

Laat ons toe te zeggen dat dit wel een heel erg knappe foto is, die onze fotograaf van de Luikse Noémie Happart wist te schieten.

Terwijl Guy D’hooghe van het Miss België Comité nog even haar verdere agenda nacheckt volgt Noémie met volle aandacht de passage van de mannequins.

Geen oog voor de renners aan de overkant?

Toch wel, maar de verplichtingen liggen vanavond hier.

Bovendien is ze vooral een voetbalfanaat.

Haar vriendje speelt immers voetbal, al verhuist hij dit jaar van Standard Luik naar Maastricht, maar dat is ook het einde van de wereld niet.

 

baloise belgium tour podium pancarte

 

Woensdag is het dan de grote dag. Zeker voor de kinderen die een tekenwedstrijd rond de start van deze ronde hebben gewonnen.

Het is niet aan iedereen gegeven om samen met de regenboogtrui van wereldkampioen Philippe Gilbert het podium te mogen delen.

Dat terwijl Michel Wuyts nationaal kampioen Tom Boonen interviewt.

Wuyts presenteerde het ganse podiumgebeuren op een magistrale wijze, to the point met af en toe zelfs een humoristisch sneertje.

En met kennis van zaken!

Af en toe leek hij wel een wandelende sportencyclopedie.

Als Michel daarna ook een aantal Italiaanse renners vloeiend in hun eigen taal op de rooster legt, staat Sandro di Nunzio, schepen van Sport in Lochristi en zelf half-Italiaan, met open mond te kijken.

 

baloise belgium tour startschot pancarte

 

Burgemeester Yves Deswaene haalt de trekker over en de kruitdampen vliegen door de lucht.

Tom Boonen heeft zo te zien meer schrik voor zijn trommelvliezen dan voor de concurrentie.

Zoveel uren na de opname van deze foto zal hij het bij de aankomst in Knokke in de spurt moeten afleggen tegen de Duitse spurtbom André Greipel, die dan meteen ook de eerste leiderstrui in deze “Baloise Belgium Tour” mag aantrekken.

Of de burgemeester van Lochristi droomt van een aankomst in zijn bloemengemeente?

In onderstaand interview komt u het zo te weten…

(willy van bouchaute)

(foto’s : ivan bracke)

 

 

HIER DE FOTO’S

 

 

Interview met burgemeester Yves Deswaene

interview met Jouri en Carine ( de Client ), Stephanie Clerckx en Noémie Happart (MB2013)