“Als Brugge niet naar de kust komt, komt de kust wel naar Brugge”, moet de organisatie van”Miss Coast Belgium” gedacht hebben toen ze vrijdagavond in de garage van één van haar hoofdsponsors,“Garage Move”, in Brugge haar 20 finalisten aan de pers voorstelde.
De gloednieuwe Ford Ka waar de winnares op 21 september de sleutels van in handen krijgt, werd deze keer dus niet naar Nieuwpoort gereden, maar bleef vanavond lekker in zijn thuisbasis aan dePathoekeweg nummer 7 staan.
De persvoorstelling van “Miss Coast Belgium” start steevast met hetzelfde ceremonieel, waarbij elk van de finalisten haar stukje van de hoes, die het gegeerde kleinood bedekt, vastneemt, om enkele seconden later diezelfde hoes vervolgens in één ruk de hoogte in te gooien, daarbij al te gaar de kreet “ Miss Coast Belgium” uitstotend!
Al werden die seconden nu , uitzonderlijk, toch enkele minuten.
Te wijten aan een weerspannige gepersonaliseerde nummerplaat, die even zijn greep op de hoes niet wou lossen.
Tot de betrokken sponsor er in hoogsteigen persoon, en met een serieuze “move” van zijn inderhaast opgediepte schroevendraaier, een einde aan maakte.
We hadden in onze reportage rond de halve finale van deze verkiezing met Vicky Vanhaeke en Shana Sonck al twee finalisten “in the picture” gezet.
We gaan er vandaag nog een paar aan toevoegen.
De donkerharige schoonheid op bovenstaande foto is er eentje van.
Tineke Ferket (19) studeert voor schoonheidsspecialiste in Sint-Niklaas, en woont momenteel in Wachtebeke.
In het interview met haar onderaan geeft ze ons nog een verrassend nieuwtje mee.
Als u ons vraagt (maar u vraagt het ons natuurlijk niet ) of we Tineke in onze top 3 hebben staan, zeggen we dat we het nog niet weten ( maar we weten het natuurlijk wel).
Wie we ons vrijdagavond ook aangenaam verraste was Chloé Van Gorp, ook 19, uit Gavere.
Bij deze studente verpleegkunde aan de Hogeschool Gent klopte het plaatje helemaal : stralende glimlach, fleurig jurkje, de juiste looks…
Als het op 21 september niet lukt om bij de besten te eindigen, wat ons trouwens zeer zou verwonderen, kan ze zo de modellenwereld in.
We halen haar bij de komende kusttournee zeker eens voor onze microfoon!
Emma Bardyn ( linkse foto’s) ziet er bij de aanvang van deze persvoorstelling heel onwennig en bedeesd uit.
Ze is dan ook maar pas 16, wat je haar, gezien haar lengte, niet zo direct zou meegeven.
De Roeselaarse, die aan het Mode-instituut de Pélichy studeert, is er zeker eentje om op 21 september in de gaten te houden. Nog een paar maanden en ze zal er helemaal staan.
Wij geven u dat nu al op een blaadje.
Céleste Vincent wordt binnen een paar maand 18, en studeert “Economie-Moderne Talen”.
Ze wil daar volgend jaar ook nog eens “Psychologie” bovenop doen.
De blondine uit Tielt is “to te point” en niet te beroerd om haar nek uit te steken, dat zagen we vrijdagavond al.
Fysisch lijkt ze heel erg op een vroegere finaliste van Miss Coast Belgium “ Bo Cocquyt”, die in 2009 het lint van eerste eredame binnenhaalde. Laat dat misschien een stimulans zijn om er voluit voor te gaan.
Céline Volcke ( links ) kennen we nog van haar deelname aan Miss Oost-Vlaanderen, waar Darline Devos haar toen met een “crown card” bedacht.
Ze is 19 en woont in het kunstenaarsdorp Sint-Martens-Latem
“Examencommissie STW” staat er bij haar studierichting ingevuld, maar ze wil het later vooral als model gaan maken.
Omdat ze vrijdagavond zelf naar ons toekwam, stelden we haar meteen een aantal vragen.
Haar antwoorden hoort u in het interview onderaan.
Omdat ze zo mondig overkomt, krijgt ze van ons 3 minuten 36.
Als ze later nog iets aan haar West-Vlaamse è-klanken ( ze is eigenlijk van Tielt ) gaat doen, kan ze zo de gesproken mediawereld in.
Kimberly Feys (20) uit Brugge-Sint-Andries was ons bij de aanvang van de persvoorstelling helemaal niet opgevallen.
Dat veranderde toen de huisfotograaf van Miss Coast Belgium ons later op de avond een glanzende afdruk met de namen en bijhorende foto’s van de 20 finalisten in de handen stopte. De foto van Kimberly op deze afdruk was een juweeltje : Kimberly met knalrode lippen in knalrood topje en in een schitterende pose.
De foto http://www.misscoast.be/index.php/finalistes kan voor ons zo de frontpagina van de“Elle” of de “Vogue” op.
Een “ fotomodel” in spe? Zou best eens kunnen lukken!
Maar eerst toch de studies “executive management assistent” aan de Hogeschool in Brugge afwerken. Aan de lengte van de titel en de draagwijdte ervan te zien, is ze daar nog wel een behoorlijk tijdje mee zoet…
Eline Lapere, Nikki Cools, Evelien De Loof, Nooike Bol, Shauni De Backer, Saïda Debever, Céline De Meulemeester, Kimberly Calfas, Ellen De Coster, Joyce Impe, Kloé Vereecque en Satoraya De Pourcq zijn de andere finalisten, die op 28 april voor een weekje mee naar Turkije vertrekken.
Tijdens de komende zomermaanden zullen de twintig meisjes ook enkele badsteden in eigen land aan doen, we gaan daar beslist eens een kijkje nemen.
De persconferentie was heel wat soberder dan de voorbije twee jaar in zaal Ysara in Nieuwpoort. Geen defilé, geen danspasjes deze keer, maar enkel een korte persoonlijke voorstelling en een passage in badpak of bikini.
“ De accommodatie laat dat hier wat minder toe”, zei vader Declercq ons achteraf.
Er stonden diezelfde avond immers nog heel wat andere modellen te pronken in deze showroom, waaronder de nieuwe C-Max.
Het wordt tijd dat we onze toch eens vervangen.
Als we na afloop met Nina Vandenberghe ( zaakvoerder Fashion Hostess in Varsenare) en haar vriend Chris afspreken om bij een frisse pint of gin-tonic nog eens na te kaarten over de avond, komen we in “ De Stoepa” terecht.
De bruine eet- en praatkroeg aan de Oostmeers in Brugge is nieuw voor ons, maar we komen hier zeker eens terug.
“ Stoepa” of “ Stupa” staat voor een boeddhistisch bouwwerk in Zuid- en Oost-Azië, waar relieken van Boeddha begraven lagen.
In Tibet is het zelfs de gewoonte om bij wijze van devotie zeven rondjes rond het bouwwerk te lopen, terwijl men intussen een gebedsmolen ronddraait.
Gezien het late uur hielden we het vanavond bij twee rondjes…....zonder gebedsmolen!
(willy van bouchaute)
(foto’s : anne-marie couliez)
interview met Tineke Ferket
interview met Celine Volcke
interview met Vicky Vanhaeke en Shana Sonck