Namen noemt ze niet.

Maar als we Els (vooraan op de foto), al jarenlang vaste mannequin bij kledinglijn Caroline Biss, vragen wie van deze 29 meisjes hier zo direct de catwalk op kunnen, antwoordt ze ons het volgende.

“ Vijf, en ze zitten allemaal bij de Vlaamse finalisten!” ( hier op de foto )

En Els kent er uiteraard wat van.

“ De huidige Miss België Annelies Törres stond vorig jaar trouwens ook in mijn lijstje”, gaf knappe Els ons in onderstaand interview nog mee.

 

 

Het is niet zo dat de Waalse meisjes nu meteen moeten beginnen panikeren.

Want Miss België draait natuurlijk niet om catwalk lopen alleen.

Er loopt hier behoorlijk wat talent achter Sylvie, die andere vaste mannequin bij Caroline Biss, aan.

Van ons morgen er hier ook een paar van zo de catwalk op.

En nee, ook wij noemen hier geen namen.

Als we even polsen bij organisatrice Darline of ze na dit onderdeel al wat meer zicht heeft op de kansen van één of meerdere finalisten op de titel van Miss België 2016, zegt ze ons dat het nog veel te vroeg is om daarover een mening te hebben.

Er komen immers in aanloop naar de finale op 9 januari 2016 in Plopsaland De Panne nog heel wat activiteiten, waaronder binnenkort de reis naar Egypte.

Daarbij leert ze alle dames ook van binnen wat beter kennen, vertelt ze ons.

 

 

Wij tipten na de voorstelling van de 30 finalisten in de Carré enkele weken terug al enkele dames, oordelend naar voorkomen en présence, en waren benieuwd of die na vandaag bij ons nog even hoog zouden aanslaan.

Zo heeft Stefanie Beerens (gans links) alles in huis om het in deze verkiezing heel ver te brengen.

Ze heeft haar lengte (1m79) mee, de juiste looks en is bovendien een joviale meid.

En als zaalverantwoordelijke in een Zottegems restaurant weet ze perfect hoe ze met mensen moet omgaan.

Alleen misten we vandaag bij haar wat gedrevenheid en présence, en moest lerares van dienst Els haar dan ook af en toe eens de schouders rechten.

Ook Bo Praet (2-de van links ) was ons, zelfs al van bij het provinciale luik van de verkiezing, opgevallen.

De slanke blondine uit Laarne schreed in Lebbeke over de catwalk alsof ze nooit eerder iets anders had gedaan.

Dito Stephanie Nouws en Lenty Frans (gans rechts).

Ook Antwerpen zal in onze ogen goed scoren.

 

 

We gaan na de acte de présence van de 29 finalisten in Lebbeke nog een aantal dames aan ons lijstje toevoegen.

Indien er een prijs mocht zijn voor de mooiste glimlach en jovialiteit ging die van ons ongetwijfeld naar Sarah Devos (nr18).

Al volgde ze niet altijd de recht uitgezette lijn op de catwalk, de Medical Management Assistant uit Zedelgem liep er de ganse middag blijgezind bij.

De indringendste blik behoort dan weer toe aan Leila Noumair.

De Giesbergse is afgestudeerd in communicatiewetenschappen en wil hier zeker winnen. Dat zie en voel je zo.

Door een technisch defect kunnen we het interview met haar hier niet meegeven, maar we maken dat binnenkort zeker goed.

Ook om in de gaten te houden is Lien Vercruysse.

Uiterlijk doet de 22-jarige Brugse, toevallig getooid met het zelfde volgnummer, mensen in onze directe omgeving denken aan Valerie De Booser ( mevrouw Koen Wauters ).

Lien is personal trainer volwassenen onderwijs en heeft dus al wat ervaring met voor mensen te verschijnen. Ook zij voelde zich helemaal thuis op de Lebbeekse catwalk.

Als we even over de taalgrens gaan kijken- in Lebbeke lag die amper een paar meter verder- stuiten we op Emilie Mauléon (nr17).

De 19-jarige Emilie is een knappe verschijning, komt uit Erpent (deelgemeente van Namen) en zit in het 2-jaar marketing aan de Hogeschool.

Ze deed het hier op de catwalk uitstekend.

Kijk maar eens naar de video’s onderaan

 

 

Zoals eerder al gezegd.

Nooit eerder hebben we bij deze verkiezing zo’n sterke selectie gezien.

Het zal dus niet makkelijk worden om op 9 januari het kroontje op het juiste hoofd te zetten.

Of het misschien Sandra ( Van De Vloet, nr.2 ) wordt?

Niemand die het nu al zeggen kan.

Maar omdat de charmante interieurvormgeefster uit Brugge-St.Kruis en vriendin van Idoolwinnaar Dean ( 2007 ) één dagje voor deze modeshow 25 werd, krijgt ze hier een apart plaatsje, en ook een kort interview hieronder.

(willy van bouchaute)

(foto’s : marc de clercq)

 

Klik HIER voor DE FOTO’S

 

Sfeerbeeld 1

 

Sfeerbeeld 2

 

Interviews met Els (mannequin Caroline Biss), Sarah Devos en Sandra Van De Vloet