Het leven begint NIET bij 60, en gelukkig maar!

Zo niet hadden we al het moois wat deze Gentse fenomenale artiest tot hiertoe reeds heeft gepresteerd moeten missen.

En dat zou pas zonde zijn.

“Freddy Claeys”, zijn naam klinkt in Gent en omstreken als een klok.

Zo luid als die van” Klokke Roeland”, die ooit vanop het Gentse Belfort haar roemrijke klank liet horen.

Als Gentenaar moet je al van een andere planeet komen om de naam Freddy Claeys niet te kennen.

Freddy is een vaste waarde in” “het spelleke van drei kluite “, draaiende schijf achter het Puppetbuskersfestival, en een altijd weer terugkerende naam in de theater- , cabaret en variétéwereld met zijn straffe inbreng in het Gentse Café Chantant als uitschieter.

Dit alles gecombineerd met een vaste baan in de financiële sector in de vorm van een eigen zaak, waarmee hij ook en vooral de belangen van bekende artiesten behartigt.

Geen wonder dat er zondagmiddag op zijn verjaardagparty nogal wat bekend volk in de zaal zat.

 

 

Danny Sinclair slaat enthousiast de handen op elkaar.

De frontman van de bekende pop-band “ The New Inspiration “ uit de late zestiger jaren en de bekendste telg van de muzikale familie Bracke , zou later op de middag zijn steentje tot de viering bijdragen door op het podium het oergentsche “De Mammelokker” te zingen.

Hilde Heynen, die de meesten het best kennen door haar vertolking van Hanne De Ridder in de telenovelle “de Rodenburgs” kwam speciaal uit Antwerpen om haar collega een gelukkige verjaardag te wensen.

Ook acteur Kurt Defrancq was van de partij.

Kurt woont ietsje dichterbij in Mariakerke.

Of hij, van oorsprong West-Vlaming zijnde, alle Gentse liedjesteksten heeft meegekregen, daar zijn we nog zo zeker niet van.

 

 

Patrick Fakkel, hier op de foto met zijn twee grote liefdes, zijn contrabas en zijn knappe echtgenote Manuela.

Het was alleen de eerstgenoemde die zondagmiddag in “ De Molen van Wippelgem”  mee mocht op het podium.

We hebben Patrick’s baspartijen een beetje in de gaten gehouden, en waren na afloop alweer verbaasd over zijn capaciteiten.

“En zeggen dat ik op het Gentse Conservatorium in feite eerst voor de trombone was gegaan”, vertelde Patrick ons na afloop.

Voor wie twijfelt aan wat we hier vertellen : op 11 oktober haalt Patrick ook nog eens zijn Fender Precision basgitaar uit de kast om met “ Les Ombres “ twee uur lang de muziek van de legendarische Shadows op het publiek los te laten.

Wie de nieuwste versie van Jet Harris aan het werk wil zien moet dus op 11 oktober naar de Holiday Inn Express, in de schaduw (! ) van het Gentse Uz.

Voor meer info en kaarten : Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of 0495/47.39.36

 


 

Zelfs de beste “trekzak” laat het al eens afweten.

Dat mocht “ambassadeur van de Gentsche Leute “ Jan Gorleer (midden op de foto) zondag aan den lijve ondervinden.

Maar met twee collega-accordeonisten aan je zijde, mag er al eens een riempje van

je “ Crucianelli” losschieten.

Noël Fack had eerder al het publiek verbaast met een sublieme vertolking van het  aartsmoeilijk te spelen “ Circus Renz ”, dus een nummertje meer op zijn, ook al een “ Crucianelli “ kon er best nog wel bij.

En die mocht gerust ook in panne vallen, want Noël heeft naast zijn Crucianelli

nog een Korch, een Bulgari Armani, een Burini en een Hohner Electravox achter de hand.

En zelfs indien die vijf het alle nog mochten laten afweten, dan was het feestje nog niet naar de “kl..ten”, zoals Gorleer het zou formuleren, want er stond zondag ook nog ene Marc De Clercq op het podium.

Niet met een Crucianelli, maar met een sneeuwwitte “ Fratelli Crosio” deze keer.

 

 

En de pret kan niet op, want ook Hubert van Rietvelde springt vanmiddag op de feesttrein.

Als NMBS-medewerker is dat voor hem een fluitje van een cent.

Nog vlug even de “klakke” goedzetten, om dan zangeres Sabrina Meijs op het podium te halen.

Drummer Peter De Bosschere houdt op afstand alles nauwlettend in de gaten.

Het is niet evident dat de drummer van o.a. “Give Buzze”, An Pierlé en Shapeshifted hier komt meespelen. Maar voor een artiest en vriend als Freddy Claeys is niets hem te veel.

 

 

Gastheer Freddy Claeys is blijkbaar heel blij met de komst van Anthony Stolarek van de Ghent District Highlanders. De beste “pijper (piper)“ ooit, dixit Jan Gorleer.

Alleen met doedelzak en zonder kilt naar Wippelgem afgezakt.

Niet te betrouwen met al dat raar volk op het podium waarschijnlijk.

 

 

Het optreden zit erop en de microfoon gaat weer in de houder.

In de zaal wordt er nog een heel tijdje nagekaart en doorgevierd, en meteen al nieuwe plannen gesmeed.

Keuze te over, als we het curriculum vitae van de gastheer van vanavond onder de loep nemen.

Al is Freddy Claeys nu voornamelijk als regisseur aan de slag, en neemt vooral het figurentheater een groot deel van zijn tijd in beslag.

Het Europees Figurentheater Centrum kent zijn naam nu ook al.

Het leven begint bij 60?

Misschien schuilt er toch iets van waarheid in.

( willy van bouchaute)

(foto’s : anne-marie couliez)

 

HIER DE FOTO’S