Réné Bufkens is een gelukkig man.
3, 5 miljoen euro armer, maar een reuzenrad van 53 meter hoog rijker.
Dat bovendien het grootste van Europa is.
Een “rad van fortuin” dus.
De Beverse zaken-en kermisman moest er wel even voor naar de Franse Lichtstad.
Niet met één aftandse oude Simca of Citroën, maar wel met zomaar liefst 8 hoogtechnische vrachtwagens.
Die brachten het unieke stuk gedemonteerd naar de markt in Waregem, waar het nog tot en met zondag 6 september over de Waregemse skyline heerst.
Dat het rad in Waregem zijn eerste rondjes draait is niet toevallig.
Bufkens’ oma woont er immers.
“Laat het dus een eerbetoon aan haar zijn”, aldus Réné Bufkens die hier samen met zijn oma , een vennoot en Miss België Annelies Törös voor de foto poseert.
De kermis heeft zo haar eigen pastoor, en die was in Waregem maar al te fier dat hij dit wereldberoemde rad mocht inwijden.
Ook burgemeester Kurt Vanryckeghem ging er prat op dat zijn stad de primeur kreeg.
En ook dat hij met Q-music gezicht en ex-Miss België Joke Van de Velde op de foto kon, ondanks er in zijn living een foto van hem samen met Obama aan de muur hangt.
Wie er ook niet mocht ontbreken was Jean-Marie (Pfaff).
Zelf Beverenaar en telg uit een oerechte kermisfamilie.
Vandaag hier helemaal op zijn plaats dus.
Nadat eerst alle 42 gondeltjes werden gevuld, was het tijd om de glazen te vullen.
En dat zullen er wel iets meer dan 42 geweest zijn.
Het werd op sommige momenten zelfs veel te druk in de Vip-ruimte.
Zelfs de belleman kon er op de duur geen orde meer scheppen.
Jammer eigenlijk want de genodigden werden er culinair wel erg verwend.
Mede dank zij de exquise gerechtjes van David Bertolozzi van het sterrenrestaurant "Berto" ( Holstraat 32 Waregem ) dat in 2013 zijn eerste Michelinster kreeg en ook van Gault & Millau bedacht werd met een 15/20 score.
Zijn sommelier Kristof Vervaet ( afkomstig uit Lochristi ) voelde zich niet te beroerd om ook hier de glazen te vullen.
En voor wie er nog niet genoeg van kreeg waren er de oesters van Pieter “ De Oesterman “ Lamon uit Meulebeke , voor uw neus geopend en van de nodige peper en citroendruppels voorzien.
De kleine flesjes die de openingen rond zijn ijsemmer sierden waren naar het schijnt zelfs gevuld met “wodka”.
Dat belooft voor “ Waregem Koerse “ van dinsdag.
(willy van bouchaute)
(foto’s: anne-marie couliez)