woensdag, 07 mei 2014
Hier hebt u ze allemaal op één rijtje : de 12 ( het duo Koen en Jo Smets tellen we voor 1 ) kandidaten die de drie eerste live-shows hebben overleefd.
Van links naar rechts : Dunja Mees, Joke Herremy en Johan Van Royen ( team Regi ), Laura Tesoro, Seppe De Rooij en Eva De Geyter ( team Koen ), Koen & Jo Smets, Emma Lauwers enDwayne Daeseleire ( team Axelle ), Demi Eestermans, Elie De Prijcker en
Tom De Man ( team Bent ).
De Limburgse tweelingbroertjes Koen en Jo Smets zongen alweer zo prachtig samen dat het zonde zou zijn geweest hen bij de volgende aflevering niet meer terug te zien.
Emma Lauwers had het zich niet makkelijk gemaakt door te kiezen voor “ You’re so vain “, een bescheiden hit van Carly Simon uit 1973.
“Ik wist niet waar ik aan begon”, zei Emma ons afloop, “want het nummer is moeilijker te zingen dan ik dacht”.
Maar knappe Emma worstelde er zich moeiteloos doorheen, wat ook de kijker niet was ontgaan, want de huiskamerstemmen waren voor haar.
Ook Dwayne Daeseleire had het niet makkelijk met “ Cry Me a River “ van Justin Timberlake.
Persoonlijk vonden we hem vorige keer beter zingen, maar goed : coach Axelle pakt hem toch mee naar de volgende liveshow, waar hij zich verder kan bewijzen.
Seppe De Rooij mag niet klagen, en zeker niet met dit vrouwelijk schoon aan zijn zijde.
Eigenlijk had ook Eva Hendriks, die vrijdag afviel, hier best haar plaats gehad, maar coach Koen besliste daar anders over. Zo waren het Laura Tesoro (links ) en Eva De Geyter die met hem mee op de foto mochten.
Tom De Man ( rechts ) , in onze ogen één van de beste zangers in de wedstrijd, kijkt toe hoe Demi Eestermans hier nog volop nageniet van haar opstap naar de volgende liveshow.
Maar de grootste concurrentie voor Tom, die met de publieksstemmen ging lopen, kwam van Elie De Prijcker die met “ Evrybody’s gotta learn sometime “ een straffe performance neerzette. Elie bracht de evergreen van The Korgis uit 1980 in de versie van Beck, die het nummer in 2004 opnam voor de soundtrack van de film Eternal Sunshine of the Spotless Mind.
Coach Bent beschikt met deze drie stemmen over een heel sterk potentieel.
Oh la la!
Johan ( Van Royen ) mag een kaarsje branden of, zoals je wil, een roosje vasthouden dat hij hier nog op de foto staat.
We kunnen natuurlijk niet in iemands hoofd kijken, maar we proberen dat toch te doen.
We veronderstellen, we schrijven hier duidelijk “ veronderstellen “ dat Regi, coach van deze ploeg, absoluut zijn drie vrouwelijke stemmetjes wou laten doorgaan.
Regi stelde daarom bij zijn eerste keuzemogelijkheid al onmiddellijk de plaats van
Joke ( Herremy ) veilig.
Er waarschijnlijk, zo niet vast van overtuigd dat de kijker resoluut voor Melanie ( De Saedeleer ) of Dunja ( Mees ) zou gaan.
Maar dat draaide dus even anders uit.
De kijker koos voor Johan, en Regi moest aldus één van zijn favoriete dames naar huis sturen.
We weten niet of Melanie achteraf Regi dezelfde woorden zal hebben toegeroepen, die ze even voordien nog op het podium had uitgeschreeuwd, maar heel onterecht zou dat niet zijn geweest.
Vooral omdat ze “ Fuck you” van Cee Lo Green op een sublieme manier bracht.
We denken dat Regi zich nu nog altijd voor het hoofd slaat.
“ Gokken kan uw gezondheid schaden ! “
( willy van bouchaute)
( foto’s : ivan bracke )
Interview met Dunja Mees, Emma Lauwers en Koen & Jo Smets