Linda Mertens ( Milk Inc ) was één van de laureaten bij de Anne Muziek Awards 2013 dinsdagavond in de Gentse Capitole.
Ze haalde de trofee voor “Beste Zangeres Pop” binnen, en was daarbij duidelijk aangedaan.
Het was slechts één van de vele hoogtepunten van de avond, want er werd duidelijk op geen euro gekeken. De crème de la crème van de Vlaamse muziekwereld tekende present, de visuele attracties waren subliem, en het lichtspektakel was grandioos.
Om dan nog niet te spreken over het loepzuivere geluid, met dank ook aan de schitterende akoestiek van het vroegere bioscoopgebouw.
De avond werd aan mekaar gepraat door Belle Perez, hier in prachtig rood kleedje, en Christoff, wiens zus Lindsay hier de “award” voor Beste Zangeres Ambiance in de handen krijgt gestopt.
De grootste slokop van de Anne Muziek Awards waren de boys van “3M8S”.
Naast de Romeos, die met 2 awards naar huis gingen, haalden Kevin, Dean en Dennis er 3 binnen, die voor Beste Lied Anderstalig, Beste Videoclip en Beste Doorbraak.
Dat ze niet alleen op CD, maar ook live heel sterk zijn, bewezen ze vanavond nog maar eens.
Zelden zo’n harmonieuze samenzang gehoord in Vlaanderen.
Bart Kaëll had heel wat fans in de zaal zitten, die luidop en zelfs rechtopstaand zijn “ Kap’tein” meebrulden.
Op het eind van zijn nummer kreeg hij van Belle Perez een flink kader met “30 jaar Bart Kaëll” overhandigd. Waarop de zanger Belle met een dikke kus bedankte, zonder ook niet de verderop staande Christoff te vergeten.
Strafste live prestatie kwam van de Nederlandse Glennis Grace.
Grace vertegenwoordigde reeds in 2005 de Nederlandse kleuren op het Eurovisie Songfestival in Kiev, maar raakte daar niet door de halve finale.
Onbegrijpelijk als je hoort wat deze dame allemaal met haar stem kan.
Een verdiende staande ovatie was vanavond haar deel.
Enorm veel respect voor Gene Thomas, niet alleen als zanger, maar ook als presentator.
Hij was het die de reportages aanleverde, waarbij sommige awards aan huis werden bezorgd. In de spontaniteit waarmee dit gebeurde zullen weinigen hem nadoen.
Nooit eerder gezien op een avond als deze, was ook de act van een 7-tal jonge dames en heren, die het “touwspringen” duidelijk helemaal onder de knie hebben.
Bijna grenzend aan het ondoenbare, zo synchroon en foutloos gingen deze artiesten van Rope Skipping Rivierenhof Deurne boven, onder en door de touwen heen.
Tijd voor de “ after-party” in de “Koepelbar”.
Serge Mungiele mag hier voor het tweede jaar op rij de mensen entertainen.
De Antwerpse Costaricaan hult zich steevast in het wit, en heeft zich nu ook naast een even witte zonnebril een witte hoofdtelefoon aangeschaft. Terwijl Serge aan de knoppen draait, voertpercussionist Hans Forceville ( partner van Isabelle A ) op de achtergrond, met alhoewel geen enkele boom in de buurt, zijn eigen showtje op.
Al heeft de dame dan op de voorgrond alleen maar aandacht voor onze fotograaf en …Serge natuurlijk.
Terwijl manlief zich op de drums de ziel uit het lijf klopt, maakt Isabelle A tijd voor een foto samen met Olivier Sonck en Kristien Dieltiens, die vanavond de gasten in de Koepelbar van hun “Belgian Bubbles” voorzien.
Voor het sympathieke echtpaar uit Massenhoven was er nog een extra reden om te vieren, want op 25 december laatstleden werd hun kerstekindje “Eliote” geboren.
Aan bekende gasten geen gebrek.
Voor Barbara Dex en Amaryllis Temmerman was vanavond geen trofee weggelegd, maar dat betekende niet dat beide super-zangeressen er verdrietig bijliepen, integendeel.
Ook geen award voor Filip D’Haeze en de meisjes van “Swoop”.
Maar hun aanwezigheid alleen al, doet de temperatuur in de zaal gegarandeerd stijgen.
Filip was op het moment dat deze foto werd genomen nergens te bespeuren, al moeten wij daarbij ook wel eerlijk bekennen, dat we niet erg grondig hebben gezocht.
Ze had daarnet al het beste van zichzelf gegeven op het podium, dus nu mocht ze terecht van een glaasje “Belgian Bubbles” genieten.
De Zottegemse Jessy De Smet is een straffe zangeres, sterk in “dance-music”, maar ze kan in onze ogen perfect alle genres aan.
Mooi kleedje in “voile” ook trouwens, met een leuk opvallend rood beha’tje onder.
Wat op 6 januari tijdens de finale in Knokke niet zo makkelijk lukte, ging hier wonderwel.
Een foto versieren van het erepodium van Miss België 2013.
Shérine (1-ste eredame), Noémie (Miss België 2013) en Melissa (2-de eredame) toonden zich, zonder bodyguards deze keer, van hun mooiste kant.
“Een Miss om heel snel te vergeten”, stond er vorige week in één of ander boekje.
Wij kunnen u echter nu al zeggen, dat de Luikse Noémie Happart dinsdagavond in de Gentse Capitole met haar spontane vriendelijkheid al heel wat Vlaamse harten heeft veroverd.
En dat zullen beslist niet de laatste zijn
(willy van bouchaute)
(foto’s : ivan bracke)
Hier nog een overzicht van de Anne Award winnaars 2013
Beste Zanger Pop: Gene Thomas
Beste Zangeres Pop: Linda Mertens
Beste Zangeres Ambiance: Lindsay
Beste Zanger Ambiance: Christoff
Beste Lied Anderstalig: 3M8S (Before Summers Gone)
Beste Lied Nederlandstalig: Will Tura (Ik Ben Een Zanger)
Beste Videoclip: 3M8S (Before Summers Gone)
Beste Kids: K3
Beste Noorderbuur: Jan Smit
Beste Doorbraak: 3M8S
Beste Ambiancegroep: De Romeo’s & Jan Smit
Beste Groep: De Romeo’s