• WEBSITE BANNER EDIT 2020 1.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 2.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 3.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 4.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 5.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 6.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 7.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 8.jpg

 

 

Als kunstenaar je ei kwijtraken op de Biënnale van Venetië is niet evident, en al zeker niet in kunstpaleizen als het “ Palazzo Franchetti “ aan het “ Canale Grande”, waar nu het “ Istituto Veneto di Scienze, Lettere ed Arti “gevestigd is.

Outside de eigenlijke Biënnale gelegen, maar wel één van de “highlights”.

Dat Koen Vanmechelen , na 28 jaar aanwezigheid in Venetië waarvan 5 op de Biënnale, nu in de tuin van dit historische gebouw zijn werk mag tentoonstellen is uniek, en grotendeels te danken aan de inzet en support van kunstmaecenas Guy Pieters.

Dat wij er mochten bij zijn op de “ cocktail-vernissage “ ook.

 

 

Het is woensdagavond 10 mei en de avond valt stilaan over de feeërieke Dogenstad.

Guy ontvangst zijn gasten in volle grandeur, maar neemt toch nog even de tijd om samen met zijn poulain voor de lens van onze fotografe te poseren.

Even later kunnen we de Latemnaar zelfs kort voor onze microfoon halen, en ook de kunstenaar zelf zal voor diezelfde microfoon wat meer uitleg geven over “ Protected Paradise ( Project for Venice ) “, het werk van hem dat hierboven staat afgebeeld, en dat wegens zijn omvang maar beter buiten dan binnen werd neergepoot.

Het werkwoord “neerpoten” past hier perfect in het plaatje : het ei ( het zijn er twee ) en de kippenpoot.”

Van waar die passie van Koen Vanmechelen voor dit gevogelte?

U hoort het in onderstaand interview.

 

 

Ook Linda Pieters in knalgeel vestje - Guy noemt haar steevast zijn muze- ontvangt de genodigden in stijl.

De meesten worden per taxiboot over het “ Canale Grande “ tot aan de privé steiger van het “ Palazzo Franchetti “ gebracht.

Op de linkse foto ziet u de houten brug die beide oevers overkapt, met de aan de voet de "Accademia" halte van de Vaporetto, de waterboot die de toeristen langs het kanaal vaart.

Onze lijnbus zeg maar.

In een aparte reportage later laten we u weten hoe dat in zijn werk gaat.

 

 

Mevrouw Vanmechelen ( in witte rok ) controleert nog even of het bovenste ei van haar mans kunstwerk nog intact is.

Isabeau probeert dat ook, maar heeft als rechterhand van Guy Pieters, vanavond nog wat anders aan zijn hoofd.

Zorgen dat de stem van zijn werkgever er goed doorkomt als die Adriano Berengo aan de aanwezige genodigden wil voorstellen, bijvoorbeeld.

Berengo is één van de curatoren van de tentoonstelling “ Glasstress 2017”, waarvan Koen Vanmechelens “ Protected Paradise “, in marmer en glas, het kroonjuweel is.

Intussen heeft de blonde dame rechts alleen maar oog voor onze camera.

Camera waar een schijfje inzit van 32 Gb.

En maar goed ook want morgen wacht ons nog “ Treasures from the WRECK of the Unbelievable 1 en 2” van Damien Hirst en “ Glass and Bone Sculptures 1977-2017” van Jan Fabre.

En, niet te vergeten het gala dinner en party aangeboden door Guy & Linda Pieters in het prestigieuze vijfsterrenhotel “ Excelsior “ op het eiland “Lido”.

(willy van bouchaute)

(foto's : anne-marie couliez)

 

Klik HIER voor DE FOTO'S

 

Sfeerbeeld Cocktail Koen Vanmechelen en interviews met Koen Vanmechelen en Guy Pieters